loader image

Rfıd Hızlı Geçiş Ve Izleme Sistemi

PROTOKOL ISO18000-6B, ISO18000-6C ( EPC GEN2 )
FRAKENS ISM 902~928MHZ (FCC), 920~925MHz (CHN) veya 867-870 MHz Avrupa Uyumlu
RF ÇIKIŞ GÜCÜ 0~30dBmYazılımla Ayarlanabilir
HABERLEŞME TCP/IP, RS232, RS485, Wiegand 26/34
OKUMA MESAFESI 5-12 m (UHF Tag’a bağlı olarak değişir)
BESLEME DC:+9V AC-DC Adaptor
EBATLAR 440mmx440mmx50mm
AĞIRLIK 4,5 Kg
ÇALIŞMA SICAKLIĞI -20 ile +70 derece arasında sorunsuz

Açıklama

Ayrıca HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) sisteminin tüm otoyollarda ve köprülerde kullanılması sonucu nerdeyse tüm araçlarda hgs etiketi bulunmaktadır. Cosmopark RFID HGS sistemlerinde hazır araçta bulunan hgs etiketi kullanılabilmektedir. Bu da ekonomik kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sistem Bileşenleri :

  • Okuyucu
  • Antenler
  • Etiketler
  • Kollu Bariyer, Mantar Bariyer, Kayar Kapı, Yol Kesici (Road Blocker)

RFID HGS’Yİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

KOLAYLIK

Cosmopark RFID HGS Otopark Otomasyonunu seçmenin önemli nedenlerinden birisi getirdiği büyük kolaylıktır. Normal proximity geçiş kontrol kartlı ya da barkodlu veya manyetik kartlı sistemlerde geçiş yapan kişinin rahatsız bir şekilde araç penceresinden uzatıp kartı okutması tercih edilen bir durum değildir.

Oysa uzun mesafe Cosmopark RFID HGS, kullanan araç sahibine en kolay geçişi sağlar. Aracın ön camındaki bir radyo vericisi (transponder) veya etiket uzun mesafe okuyucu tarafından belli bir mesafeden okunur. Herhangi bir gecikme olmadan bariyer açılır ve araç geçişini tamamlar.

GÜVENLİK

Pek çok durumda fabrikaların, özel alanların, iş merkezlerinin girişlerinde araçların ya da sürücülerin giriş izinlerini kontrol eden görevliler bulunmaktadır. Bu da zaman kaybına, iş yoğunluğuna ve zaman zaman tutarsızlıklara neden olabilir. Pek çok durumda hızlı geçiş sistemi sadece kolaylık değil güvenliği de üst düzeyde sağlamaktadır.

Cosmopark RFID HGS erişim kontrol sistemlerine bağlı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bina geçiş sistemleri için kullandığınız sistemler araç geçiş sistemini destekleyecek şekilde genişletilebilir. Böylece güvenlik politikalarınızın düzenlenmesi ve geliştirilmesi için de imkan sağlanmış olur. Zaman tabloları ve koşullu yetkiler araçlar için rahatça uygulanabilir.

ÇEVRE DOSTU TRAFİK AKIŞI

Tıkanıklık, kuyruklar ve iletişimsizlik iş ve insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir. İnsanların yüzde 70’inin kentsel bölgelerde yaşadığı bir döneme doğru gidiyoruz. Şehirler ve iş dünyası şu anda tüm insanlar ve onların araçlarının güvenli bir şekilde hareketini sağlamak için altyapı ve tesislerde yoğun yatırım yapıyor. Mobiliteyi sürdürmek şehir yönetimi ve işletme yönetimi için başlı başına bir sorundur. Bu mücadele çerçevesinde yeni emisyon standartlarına uymak neredeyse imkansızdır.

Uzun menzilli Cosmopark RFID Otopark Geçiş Kontrol ve Yönetim Sistemi yeşil bir çevreye katkıda bulunarak, trafiğin hızlı akışını sağlama konusunda yardımcı olabilir. Otomatik uzaktan algılama, araçların motorları çalışır vaziyette sabit durmasının önüne geçer. Bu da tıkanıklığı önler ve araçların hızlı ve yakıt tasarruflu ulaşımını sağlar.

Ürünlerimizde Uzakdoğu menşeili mekanik ürün kullanılmamaktadır.